Erkeklerin cinsel yaşam konusunda büyük çekincelerinin olduğu durumlardan bir tanesi erken boşalmadır. Birçok erkek bu konudan utanır ve sürekli olarak sıkıntılarını dile getirmekten ve geciktirici kullanmaktan kaçınır. Ancak erken boşalma erkeler arasında en yaygın şekilde görülen cinsel problemdir. Her erkek hayatının en az bir döneminde erken boşalma problemleri ile karşı karşıya kalacaktır.

Erken boşalma erkeğin beklenenden daha kısa sürede boşalmasına verilen isimdir. Bu beklenti erkeğin kendisi tarafından olabildiği gibi partneri tarafından da olabilmektedir. Erkek ereksiyon durumunu daha fazla korumayı başaramaz ve erken boşalma durumu gerçekleşir. Özellikle genç yaşlarda erken boşalma problemleri daha sık görülür. Bu sorunu birçok kişi geciktirici kullanımı ile çözüme kavuşturmaktadır.

Sertlestirici Krem

Geciktirici Nedir?

Erken boşalma problemleri sebebiyle sağlıklı bir cinsel hayatı olmayan erkekler kullanacakları geciktiriciler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirler. Basit bir şekilde tanımlamak gerekirse boşalma süresini uzatan ve erken boşalmayı engelleyen tüm ürünler geciktirici kategorisinde yer almaktadır. Genellikle bu ürünler penise uygulanır ve bu şekilde boşalmayı engeller.

Geciktiricilerin çalışma prensibi alınan hissi azaltarak insanların daha geç boşalmasını sağlamaktadır. Erkekler cinsel ilişki sırasında daha düşük seviyede partnerini hisseder. Bu durum erkeğin daha az uyarılmasına sebep olacaktır. Böyle bir durumda da boşalmaların süresi uzar. Geciktirici kullanımı insanlar bu etkiyi kolayca sağlayabilirken genellikle doğal malzemelerden elde edilir. İnsanların üreme sistemlerine zarar vermemesi adına doğru ürünlerin seçilmesi son derece önemli olacaktır.

Geciktirici Ne Amaçla Kullanılır?

Geciktiriciler adı üstünde bir ürün olarak tanımlanabilir. Adından da anlaşılabileceği gibi boşalmayı geciktirmek amacıyla kullanılmaktadır. Bazı durumlarda insanlar kayganlaştırıcılar yerine de bu ürünleri kullanırlar. Ancak erken boşalma problemi olmayan kişilerin geciktirici kullanması çok doğru bir hamle olmayacaktır.

Geciktiriciler erken boşalma problemleri olmamasına rağmen partnerin yeteri kadar tatmin olmaması durumunda da kullanılabilir. Tıp alanında cinsel ilişkinin başlangıcını takip eden 1 dakika içerisinde boşalma gerçekleşiyorsa bu erken boşalma olarak tanımlanmaktadır. Ancak erkekler boşalma sürelerini 15-20 dakikalık sürelere çıkarmış olsalar dahi partnerlerini yeteri kadar tatmin edemeyebilirler. Bu durumda da geciktirici kullanılabilecektir.

Geciktirici Hangi Formalarda Sunulur?

İlk üretildiği dönemde geciktiriciler tek bir formda karşımıza çıkıyordu. Ancak günümüzde birçok farklı kullanımından söz etmek mümkün olmaktadır. Erkekler geciktirici kullanacakları zaman kendileri ve partnerleri için en uygun olan formu seçebilirler. Bazı ürünlerin insanlar üzerindeki etki düzeyleri de farklılık gösterecektir. Eğer kullanılan ürünlerden verim alınamıyorsa bu durumda diğer bir forma geçmek doğru olur.

Geciktirici Kremler

Geciktirici kremler kullanımı kolay olan ve etkili ürünlerdir. Kremlerin kullanım aşamasında yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi kremin penisin tamamına sürülmesi olur. Doğru seviyede etki edebilmesi için yalnızca penisin baş kısmına sürülmesi gerekmektedir. Aksi halde geç boşalma ya da boşalamama gibi sorunlar iler karşılaşmak mümkün olacaktır.

Geciktirici Sprey

Geciktirici spreyler de en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kremler ile benzer ürünler olarak gösterilirler. Uygulama şekli aynıdır. Penisin baş kısmına sıkılarak uygulanır. Spreyde miktarı ayarlamak biraz daha zor olacaktır. Bu sebeple az sıkılması sebebiyle işe yaramaması ya da çok sıkılması sebebiyle geç boşalmaya sebep olması muhtemeldir.

Geciktirici Hap

steel hard geciktiric hap

Geciktiriciler karşımıza hap olarak da çıkar. Doktorlara göründüğünüzde ve erken boşalma sorunlarını dile getirdiğinizde geciktirici hap reçete edebilecektir. Bu ürünler reçete olmadan da satın alınabilir. Haplar nispeten biraz daha riskli ürünlerdir. Alınan hapın etkisi biraz fazla gelebilir. Bu durumda çok uzun süre ereksiyon devam eder. Penis damarları zarar görecek ve cinsel ilişkiden keyif olmak zorlaşacaktır.

Geciktirici Prezervatif

Prezervatifler ne kadar ince yapılı olursa olsun iki ten arasındaki sürtünmeyi belirli oranda engellerler. Bu durum prezervatiflerin doğal geciktiriciler olmasına sebep olur. Ancak birçok erkek için bu etki yeterli olmaz. Prezervatif üreticileri de içeriğinde geciktirici krem bulunan kondomlar üretmeye başlamıştır. Penise takıldığında krem etki eder ve erken boşalma sorunları ortadan kalkar.

Geciktiriciler Nasıl Kullanılır?

Geciktiricilerin kullanımı son derece kolaydır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi geciktiricinin sahip olduğu form neyse ona uygun bir kullanım şekli söz konusu olacaktır. Kremler sürülerek, sprey sıkılarak, prezervatif takılarak, haplar ise yutularak kullanılmaktadır.

Geciktiricileri kullanırken en önemli olay dozajın iyi ayarlanmasıdır. Bol kullanım hiçbir zaman doğru bir hamle olmaz. Özellikle cinsel ilişki öncesinde geciktirici kullanılırken ilişkinin çok uzun sürmesi için bu ürünler bol kullanılır. Ancak zaman ilerledikçe yapılan işlemin ne kadar yanlış olduğu görülecektir. Cinsel ilişki boşalma olmadığı için sonlanamaz fakat istenen kalitede de devam edemez.

Doğal Geciktiriciler Var mı?

Cinsel hayat içerisinde yaşanan problemler sebebiyle insanlar geciktirici ya da benzeri ürünleri kullanabilirler. Ancak her zaman insanların olumsuz etkilenme ihtimalleri söz konusu olacaktır. Özellikle insanların kalıcı olarak problemler yaşaması, üreme yeteneklerinin zarar görmesi ya da psikolojik problemler yaşaması bazı insanlar tarafından göze alınamaz. Bu durumda doğal ürünlere yönelim söz konusu olacaktır.

İçeriğinde yer alan maddeler sayesinde vücutta geciktirici etkisi yaratan çok sayıda doğal ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin sayısının çok fazla olması sürekli olarak bu etkilere maruz kalmamızı sağlar. Erken boşalma sorunu yaşamayan kişiler genellikle farkında olmadan bu ürünleri düzenli olarak kullanan kişilerdir.

Araştırmalar içerisinde yer alan maddeler sayesinde doğal geciktirici etkiler yaratabilen ürünleri sarımsak, yeşil soğan, karanfil, zencefil, çörek otu, bamya, havuç, çakşır otu, kuşkonmaz kökü, besbase, havlıcan, turp tohumu, yaban sümbülü,  melisa, badem, ceviz, fındık, bal, muz, tarçın, çilek, vanilya, çikolata ve mentol olarak açıklamaktadır. Bu ürünler farklı oranlarda erken boşalmayı engellemeyi başarmaktadır.

Geciktiricilerin Zararları Neler?

Geciktiricilerin zararları konusunda net açıklamalar hiçbir zaman yapılamamaktadır. Genellikle insanların aldıkları verim ve yaşadıkları olumsuzluklar farklılık gösterir. Bu sebeple insanların kendi ilişkilerinde gözlem yapması gerekli olacaktır. Geciktiricinin zararları anlık ve uzun vadeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki kategori de insanlar için ciddi sorunları işaret edebilir. Kullanım aşamasında bunları göze almak ya da bu sorunlar ortaya çıkarsa kullanımı durdurmak gereklidir.

Geciktirici kullanımının anlık etkilerinin ilk sırasında sertleşme problemleri bulunur. Erkeklerde hissi azaltan geciktiriciler erkeğin yeterince sertleşememesine sebep olabilir. Cinsel ilişki sırasında geciktirici sebebiyle sertliğini kaybetmesi durumu yaşanabilmektedir. Kadın ve erkeğin cinsel bölgesinde yanma ve kaşıntı problemleri de sıklıkla yaşanmaktadır.

Geciktiricilerin uzun vadede gösterdiği etkilerden bahsetmek kolay değildir. Bu konuda yapılan geçerli araştırmalar olmadığını söylememiz gerekli. Her ne kadar geciktirici ürünler çok büyük yan etkiler göstermiyor olsa da uzun vadede çeşitli olumsuzluklar ortaya çıkarabilir. Kimyasal bir madde olduğundan cinsel organlarda alerjik reaksiyonlar kendisini gösterebilecektir. Cinsel ilişkiden soğuma gibi sorunlar da ortaya çıkabilir.

Geciktirici Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Geciktiriciler satın alınacağı zaman her zaman güvenilir markalara yönelmek doğru bir tercih olur. Bugüne kadar milyonlarca kişi tarafından kullanılan ürünleri seçmeniz gereklidir. Birkaç farklı ürünü denedikten sonra en iyi verimi aldığınız ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Kişiden kişiye farklılık göstereceğinden net bilgiler vermek doğru olmayacaktır.